Golf

GOLFOVÝ SIMULÁTOR
Harmony Club Hotel
Lesní 106
Špindlerův Mlýn
tel.: +420 499 469 111
http://www.harmonyclub.cz/

GOLF CLUB MLADÉ BUKY

Golfové hřiště v Mladých Bukách se může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v zemi. Jeho areál, situovaný v malebné podkrkonošské krajině, nabízí neopakovatelné výhledy na masiv Východních Krkonoš včetně jejich dominanty Sněžky a na překrásné Vraní vrchy a Zvičinu. Celý komplex o rozloze cca 120 ha zahrnuje prostory pro 27 jamek. Momentálně je k dispozici jedno devítijamkové hřiště, cvičné šestijamkové hřiště se cvičnými chipping a putting greeny a krytý driving range pro 9 hráčů včetně zázemí a osvětlení. Areál leží na trase mezi Prahou a Krkonošemi a v blízkosti několika významných rekreačních středisek jako jsou například Pec pod Sněžkou, Vrchlabí, či Špindlerův Mlýn. Cesta autem z Prahy zabere cca 90-120 minut. Kromě již zmíněných hřišť a driving range jsou zde samozřejmostí i služby profesionálního trenéra, tzv. Club house s možností občerstvení, malý golfový PROshop i eventualita zapůjčení golfového vybavení.
Pro soukromé osoby i firmy je zde možnost golfových akademií, kdy je pro všechny přítomné zorganizována soutěž na cvičném šestijamkovém hřišti na putting a chipping greenech. Golfové akademie představují ideální příležitost pro pořádání nejrůznějších firemních akcí a jejich součástí může být i zajištění profesionálního cateringu s nočním využitím prostor Club housu. Zábavu na úrovni zajistí i komplexně organizované firemní golfové turnaje, kdy klub organizuje vše od startovní listiny, přes hlavního rozhodčího až po vyhodnocení výsledků na federačním serveru CGF.
Prostředí golfového klubu v Mladých Bukách je i skvělým místem pro rodinnou relaxaci. Golfový klub poskytuje program pro celé rodiny, včetně organizované zábavy pro děti. Nezkušeným hráčům je k dispozici malé cvičné hřiště a služby osobního trenéra. Nedaleká lyžařská střediska Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn umožňují variabilitu výletů spojených s aktivní turistikou a v okolí je i několik cyklostezek.

Golf Club U Hrádečku s.r.o.
Mlýnská 382
542 23 Mladé Buky
Tel.: +420 604 273 293
Email: info@mladebuky.com
Web: www.golf-mladebuky.cz

GOLF CLUB SEMILY

Golf Club Semily, u jehož zrodu stál MUDr. Ivan Balcar, byl založen v roce 1963. V roce 1970 byla zahájena výstavba hřiště na levém břehu Jizery za semilskou nemocnicí. V 70. letech měl Golf Club Semily zhruba 20 členů, kteří veškerý svůj volný čas věnovali výstavbě hřiště a zdokonalování své hry. Díky těmto nadšencům golf v Semilech začal vzkvétat navzdory vládnoucímu komunistickému režimu, který golf jen trpěl a nezřídka ho označoval za buržoazní sport.
V 80. letech se řady členů Golf Clubu Semily neustále rozšiřovaly a spolu s tím se měnila i podoba hřiště. Původní šestijamkové hřiště bylo rozšířeno na hřiště osmijamkové, postavena byla klubovna s technickým zázemím.
V 90. letech začala nová etapa v historii golfu v České republice. Počet hráčů a golfových hřišť začal rychle růst. Ani Golf Club Semily nestál stranou dění. Na konci roku 1997 měl už víc než 200 členů nejen ze Semil a bližšího či vzdálenějšího okolí, ale i ze zahraničí. Ve velice úspěšných 90. letech Golf Club Semily vybudoval kvalitní driving-range, novou lávku přes Jizeru a tolik potřebnou devátou jamku.

GOLF CLUB SEMILY
PO Box 9
513 01 Semily
tel.: 481 622 443 (office)
e-mail: golf.semily@tiscali.cz
web: www.golf.semily.cz